Tarım, Enerji ve Ulaştırma Politikaları Başkanlığı

DEVA PARTİSİ'NİN TURİZM HAFTASI NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI DEVA PARTİSİ'NİN TURİZM HAFTASI NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

24 Nis 2020
DEVA PARTİSİ'NİN TURİZM HAFTASI NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Turizm sektörü istihdama katkısı, yarattığı katma değer ve ülkeye döviz girdisi sağlamasının yanında, insanlar arası diyaloğu geliştirerek ülkeleri ve toplumları birbirine daha da yaklaştırmakta ve dünya barışına katkı sağlamaktadır.
Lojistik, konaklama tesisleri ve acenteler ile birlikte geniş bir ileri geri bağlantısı olan, yüzlerce yan sektöre de istihdam ve katma değer yaratan turizm sektörü, 2019 yılını yaklaşık 52 milyon turist, 35 milyar dolar civarında gelir ile tamamlarken yaklaşık 1 milyon kişiye istihdam imkânı sağlamıştır.

Son 30 yılda Körfez savaşları, deprem, Arap baharı, Rusya ile uçak krizi gibi sorunlar yaşayan sektör, şimdi de Koronavirüs yüzünden ciddi bir kriz yaşamaktadır.

Sektörün pandemi krizinden yaşadığı olumsuzlukları, sıkıntıları aşmak için DEVA partisi olarak 18 Nisan 2020 tarihinde yaptığımız basın açıklamasında önerilerimizi kamuoyuna sunduk.
Açıklamanın tamamı için ekler kısmındaki pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Yazının devamına buradan ulaşabilirsiniz: https://cdn.devapartisi.org/33...


  • İLGİLİ ETİKET:
  • #SEKTOREL

SONRAKİ HABER

Eski TÜİK Başkanı Aydemir: Devlet kurumlarının çöküşüne şahit oluyoruz, TÜİK inanılmaz şeyler icat ediyor

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

24 Nis 2020